Gdzie znaleźć najlepsze wycieczki na wschód?


Od lat panuje tendencja do jeżdżenia na wakacje lub urlopy raczej na zachód lub południe Europy. Tymczasem za naszą wschodnią granicą również jest wiele ciekawych możliwości by dobrze wykorzystać czas i wcale nie jest trudno zorganizować tego typu podróż. Przyjrzymy się dziś temu gdzie warto pojechać i czy rzeczywiście czekają tam na nas jakieś zagrożenia.

Zacznijmy od początku, czyli wyboru odpowiedniego biura turystycznego, które będzie miało w ofercie wyjazdy na Białoruś, Ukrainę, Litwę, Łotwę lub tego typu kraje. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, zwłaszcza w przypadku tych dwóch ostatnich, ponieważ należą one do Unii Europejskiej i Strefy Schengen. Nieco trudniej jest przy organizacji wycieczki na Ukrainę, a zwłaszcza na Białoruś, ponieważ tam trzeba już spełnić dodatkowe wymagania formalne, a także uzyskać wizę wjazdową. Nie powinniśmy się jednak zrażać, ponieważ dobre biuro turystyczne z pewnością ogarnie sytuację i będziemy musieli jedynie podpisać nieco papierów i formularzy, po czym resztę załatwi za nas obsługa biura.

Wczasy na Ukrainie?

Możliwy jest również wyjazd samodzielny, jednak w tym przypadku organizacja wszystkiego spada na na samych i musimy bardzo sprawnie sobie z tym wszystkim poradzić. Musimy sami znaleźć hotele, zadbać o to by mieć odpowiednią ilość gotówki przy sobie, zorganizować sobie transport, spełnić wszystkie formalności związane z przekraczaniem granicy i tak dalej. Dlatego też trzeba tu powiedzieć jasno, że najlepiej jeśli wycieczka będzie zorganizowana przez jedno z biur. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy sytuacja na wschodzie nieco się stabilizuje, dlatego coraz więcej biur przywraca do swoich ofert wycieczki na Ukrainę, Białoruś, a nawet do Federacji Rosyjskiej. Koszt będzie nieco większy niż jeślibyśmy organizowali sobie taką wycieczkę sami, ale za to będziemy o wiele bezpieczniejsi i pod stałą opieką. Ponadto będziemy mieli do dyspozycji przewodnika mówiącego ojczystym językiem, który oprowadzi nas po wszystkich miejscach wartych odwiedzenia. Jeśli chodzi o miasta, najlepiej wyjeżdżać do tych, które nie są daleko od granicy. Szczęśliwie zarówno stolice Białorusi jak i Ukrainy nie są zbytnio przesunięte wgłąb kraju, więc nie powinno być z tym problemów

Jak widać, zorganizowanie wyjazdu na wschód najlepiej powierzyć agencji turystycznej, która zorganizuje dla nas wszystkie niezbędne formalności, wynajmie miejsce w hotelach, zorganizuje przewodnika mówiącego po Polsku i tak dalej. W ten sposób mamy pełne bezpieczeństwo i gwarancję udanych wakacji.

Na wycieczkę można się wybrać z biurem podróży np. http://www.kresy.com/ lub własnym transportem. To jaki środek transportu i sposób wycieczki preferujemy, zależy już tylko od nas.