Spontaniczny wyjazd do Lwowa


Ze znalezieniem oferty wyjazdu do Lwowa nie będzie problemu, a koszty tej wycieczki nie są przesadnie wygórowane. Konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował obniżkę lokalnej waluty, czyli hrywien, zakupy i usługi są tam dostępne za pół darmo. Gdy udajemy się do restauracji na obiad, czy kolacje, nie musimy obsesyjnie sprawdzać cen w menu, bo rachunek nas na pewno nie zaskoczy. Jeśli chodzi o nocleg, to także nie będzie z nim najmniejszego problemu. Oferta jest szeroka, jest tak tanio, że spokojnie możemy zdecydować się na nocleg w hotelu. Przykładowo, nocleg w hotelu „Lwów”, w pokoju jednoosobowym, z klimatyzacją i śniadaniem, to koszt w granicach 70zł. Ciekawym rozwiązaniem jest wyszukiwanie noclegu poprzez system rezerwowania prywatnych mieszkań oferowanych na wynajem. W Internecie „roi” się od takich portali, które to oferują. Są też jeszcze tańsze noclegi, których cena oscyluje poniżej 40zł za dobę.

Ważne informacje, dla wyjeżdżających do Lwowa

Ukraińcy, aby wjechać do Polski potrzebują wizy, my jednak jadąc na Ukrainę potrzebujemy tylko ważnego paszportu i Wschód czeka na nas otworem. Środków transportu jest kilka. Można wsiąść w nocny autobus i rano obudzić się we Lwowie. Autobusy wyjeżdżają z wielu miast Polski, najczęściej po kilka kursów dziennie. Lot samolotem, co jest oczywiste, jest najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem. Przykładowo, lot z Warszawy jest bezpośrednim lotem, bez przesiadek. Wiele jest też promocji na bilety, więc warto skorzystać z tego środku transportu. Można też dostać się na własną rękę do Przemyśla o skorzystać z pieszego przejścia przez granicę. Następnie wsiadamy do busa, który w 1,5 godziny przetransportuje nas do dworca kolejowego we Lwowie. Jeśli chcemy, możemy też dostać się do Lwowa pociągiem. Przykładowo, z Warszawy o ok. 18 rusza pociąg, który kolejno przejeżdża przez Kraków, Rzeszów, Przemyśl i dojeżdża do Lwowa na godzinę 6 rano. Wycieczki do Lwowa są ostatnio coraz to bardziej popularne.

Widzimy, że dostanie się na Ukrainę nie jest teraz wielkim wyzwaniem, wystarczy zabrać ze sobą paszport, który zostanie sprawdzony na granicy i gotowe.