Buciki na plaże dla dziecka

Zbliża się czas wypoczynku, wakacji z naszymi pociechami. Czy już macie buciki na plażę dla swoich dzieci? Wiecie jakie wybrać? Jak nie to my pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego obuwia! Nasze polskie plaże są raczej piaszczyste, ale czasem wyglądają kamyki lub muszle, które mogą zranić stópki.

W trosce o bezpieczeństwo warto zabrać ze sobą jakieś obuwie typowo na plażę. Buty takie powinny być nie bardzo sztywne, przewiewne i do tego lekkie. Warto zwracać uwagę co się kupuje.

Dobrze dopasowane buty zapewnią pełne bezpieczeństwo dziecku. Zakup taki jest konieczny przy wakacjach zagranicznych, gdzie często są plaże kamieniste i strome. Może spowodować otarcie stóp i poważny uraz, co może nam zepsuć wakacyjny odpoczynek.

Buty na plażę                                                 

Nie wszystkie dzieci potrafią chodzić na boso po piasku, niektórym to przeszkadza z różnych powodów. Można założyć cienkie skarpeteczki, ale jednak nóżka pod wysoką temperaturą poci się. Super rozwiązaniem mogą być lekkie i miękkie sandały. Nie mogą być sztywne i ciężkie, bo będzie dziecku nie wygodnie. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z gumowego materiału.

Wielu rodziców inwestuje w tzw. crosy, które w ostatnim czasie są bardzo modne. Mają podeszwę antypoślizgową, chronią stopę i małe otwory, aby nóżka się nie pociła.

Kupując klapki, warto zwrócić uwagę, czy mają zapięcia w tyle, aby dziecku zabezpieczyć dobrze nóżkę. Jest to ważne, gdy maluch zaczyna chodzić i ciągle biega.

Buty do wody

Wiele takich bucików możemy kupić za parę złotych. Buty Aqua są wykonane przeważnie z gumy termoplastycznej podeszwa, a reszta z poliestru. Reguluje się buciki koło kostki, z pomocą ściągacza. Można je kupić w różnych wzorach i kolorach. Takie buciki sprawdzają się też idealnie na kamieniste plaże. Super do nurkowania czy pływania, bo nie zlatują z nóg. Buty te łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy przepłukać je w wodzie (niesłonej) i osuszyć.

Można też kupić buciki z grubszą i mocniejszą podeszwą, przez które nie czuć kamieni, lecz nie są już takie wygodne i dobrze dopasowane do nóżki jak te Aqua.

Na naszym rynku jest wiele ciekawych modeli, różnych marek takich bucików dla dzieci, każdy znajdzie na pewno coś dla swojej pociechy, jak tylko dobrze poszuka.

Jakie buty po plaży?

Stopy u dziecka po całym dniu chodzenia po piasku i wodzie są bardzo zmęczone dlatego na wieczór należny zastosować buty profilaktyczne dla dzieci o przewiewane sandałki. Takie byty są wyższe, mają sztywny zapiętek i specjalny obcas aby stopy nie miały żadnych wad i już od rana mogły znowu harcować nad wodą.