Ciepła odzież myśliwska na sezon zimowy.

Kupno odpowiednio dobrej jakościowo, ciepłej odzieży myśliwskiej na sezon zimowy to stosunkowo poważne zadanie. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż na rynku możemy znaleźć dość sporo tego typu odzieży, przy czym nie wszystkie będą tak samo dobrze spełniać swoje zadanie. Warto tutaj poświęcić nieco dłuższą chwilę na poszukiwania i dobór, aby ostatecznie podczas polowania nie mieć już jakichkolwiek trudności. W końcu trzeba pamiętać, iż polowanie w sezonie zimowym, wymaga od nas profesjonalnego przygotowania się. Niezależnie od tego czy na polowanie wybiera się kobieta czy też mężczyzna. Koniecznością jest zaopatrzenie się w profesjonalną i ciepła odzież.

Dobre spodnie myśliwskie oraz buty.

Przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę na fakt, iż w sezonie zimowym to dolne części naszego ciała będą najbardziej narażone na kontakt z zimnym podłożem. Buty będą regularnie zanurzone w śniegu a na spodniach pojawiać się będzie śnieg otrząsany z mijanych zarośli. Dlatego tez, na te części myśliwskiej garderoby warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Oczywiście buty powinny charakteryzować się dobrym poziomem ocieplenia oraz gwarantować bardzo dobry poziom przyczepności do podłoża. W końcu w trakcie sezonu zimowego będziemy musieli poruszać się po bardzo śliskich podłożach.

Jeśli zaś chodzi o spodnie myśliwskie to powinny one zapewniać wysoki poziom wodoodporności. Powinny być z zewnątrz pokryte wodoodporną membraną, na przykład membraną Gore-Tex, która jest jednym z lepszych rozwiązań w tym zakresie. Oczywiście warto aby od wewnętrznej strony były także solidnie ocieplone, co pozwoli nam osiągnąć odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego nawet w bardzo trudnych, zimowych warunkach polowania.

Różnice między odzieżą myśliwską damską i męską.

Bardzo często słychać także różnorodne pytania w zakresie tego, czy ocieplana damska odzież myśliwska jest tak samo dobra jak męska. Wielu myśli, iż z racji dopasowania jej do potrzeb kobiet, będzie ona gorsza pod względem jakości. Nic bardziej mylnego. Jest to dokładnie taka sam odzież, wytwarzana z tych samych materiałów, a jedyne różnice polegają w kroju. Wynika to z faktu konieczności dopasowania odzieży damskiej, do specyficznego budowy ciała kobiety. Dzięki temu kobiety na polowaniach mogą czuć się lepiej i wygodniej, co dla wielu z nich odgrywa istotną rolę. Dotychczas bowiem, musiały korzystać z dopasowywanej na prędko odzieży męskiej, a to nie zawsze dostarczało wystarczającego poziomu komfortu podczas polowań. Tak więc, możemy powiedzieć, iż damska odzież myśliwska, zarówno ta zimowa, ocieplana, jak i odzież na sezon ciepły, jest tak samo profesjonalna jak odzież męska.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj stwierdzić, iż niezależnie od tego czy kupujemy odzież myśliwską damską, czy też męską, koniecznością jest staranne dobranie każdego jej elementu. Szczególnie jeśli chodzi o odzież zimową, bowiem w jej przypadku będziemy mieć do czynienia ze szczególnymi wymaganiami w zakresie prawidłowego jej dopasowania.