500+ na pierwsze dziecko

Niedawno zapowiedziany został nowy program rządowy 500 + na pierwsze dziecko. Oznacza to, że pieniądze z niego maja być wypłacane już po narodzinach pierwszej pociechy. Rozszerzenie programu ma zacząć obowiązywać już niebawem bo od 1 lipca 2019 roku. Ponadto zmianą ma zostać objęta likwidacja kryterium dochodowego, które obowiązuje obecnie przy ubieganiu się o wypłatę 500 plus na pierwsze dziecko.

Jak składać wnioski 500+ na pierwsze dziecko

Z początkiem lipca bieżącego roku ta miesięczna kwota ma być wypłacana na wszystkie dzieci w Polsce niezależnie od dochodów oraz od liczby dzieci w rodzinie. Wnioski o wypłatę będzie można składać za pośrednictwem portalu Emp@tia, ePUAP a także bankowości elektronicznej. Ponadto dokumenty w formie tradycyjne przyjmowane będą również w punktach wyznaczonych przez gminy.

Na co wydać 500 +

Zapowiadana zmiana to bardzo korzystne rozwiązanie dla polskich rodzin. Za tę kwotę można będzie zaopatrzyć dziecko nie tylko w niezbędne do nauki książki i pomoce naukowe ale także odzież i obuwie. Buty dla dziecka to ważna część garderoby. Maluchy dość szybko z nich wyrastają a częsty zakup nowych to spory wydatek. Z kolei zakup używanych butów pomimo że jest często kuszący, zazwyczaj nie warty ryzyka. O ile można by się pokusić o zakup tańszych czy nawet używanych bluzeczek po innym dziecku, założenie używanych butów nie jest wskazane. Dobrym pomysłem jest to, ze coraz więcej odpowiedzialnych rodziców kupuje zdrowotne buty memo. Obuwie zawsze dopasowuje się do stopy i jest odzwierciedleniem sposobu chodzenia dotychczasowego użytkownika, dlatego też noszenie takiego obuwia przez kolejne dziecko nie jest dobrym rozwiązaniem. Kupując dziecku używane buty narażamy jego stopy na wszelkiego rodzaju grzyby i problemy ze skórą, które mógł mieć poprzednik. Ponadto buty dopasowują się do indywidualnych cech użytkownika, dlatego też możemy niechcący przekazać swojemu dziecku wady postawy spowodowane przez przez wykoślawione buty poprzednika. Ponadto warto wiedzieć, że nawet wyprane i wyczyszczone buty po innym użytkowniku mogą mieć zniszczony materiał, który zapewne nie zabezpiecza właściwie stopy przed działaniem bakterii. Aby uniknąć problemów zdrowotnych dzieci konieczność zakupu nowego obuwia należy zawsze ustawić na szczycie listy zakupów. Zapewne wydatkowanie części otrzymanych pieniędzy z programu 500+ do dobre rozwiązanie. Nowe buty będą zapewne wygodne, modne a przede wszystkim zdrowe.