Estetyczne posadzki marmurowe.

Marmurowa posadzka w domu to nie tylko trwałość i solidność, ale przede wszystkim niesamowicie wysoki poziom estetyczny. Marmur jest tutaj jednym ze zdecydowanie najbardziej estetycznych materiałów, z jakich możemy wykonać posadzkę w domu czy tez mieszkaniu. Jest to rozwiązaniem co prawda dość kosztownym, jeśli jednak spojrzymy z punktu widzenia trwałości to każdy rok eksploatacji takiej posadzki wyjdzie nas taniej, niż w przypadku innych rozwiązań. Warto tutaj więc przyjrzeć się wszystkim zaletom tego typu rozwiązania. Może się bowiem okazać, iż posadzki marmurowe będą jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, na jakie możemy sobie w ogóle pozwolić.

Zalety wykonania posadzki mamrowej w swoim domu.

Oczywiście najbardziej będą nas wszystkich interesować tutaj zalety, jakie niosą za sobą posadzki marmurowe. Jest to bowiem bardzo korzystne rozwiązanie z wielu względów. Do najważniejszych korzyści, należy tutaj bez wątpienia zaliczyć następujące kwestie:

  • Posadzki marmurowe charakteryzują się bardzo wysokim poziomem estetyki. Trudno będzie znaleźć bardziej estetyczne rozwiązanie na wykończenie podłóg.
  • Jest to bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia rozwiązanie wykończenia podłogi.
  • Podnoszą znacznie estetykę a także prestiż całego budynku.

Owszem, posadzki marmurowe będą dość kosztowne, szczególnie w stosunku do innych rozwiązań w tym zakresie. Z reguły, za metr kwadratowy posadzki przyjdzie nam zapłacić od 300 PLN wzwyż. Będzie to też zależne od rodzaju wykorzystanego marmuru. Niektóre z jego odmian są bardzo rzadkie, przez co też, ich koszt będzie jeszcze bardziej wygórowany. Najpopularniejsze będą tutaj marmury białe, szare i różowe, a tym samym ich cena będzie najbardziej przystępna dla większości z nas.

Montaż posadzki marmurowej.

Jeśli już zdecydujemy się na poniesienie wyższych kosztów, związanych z realizacją posadzki marmurowej, koniecznością jest prawidłowe przygotowanie się do montażu. Cały proces będzie dość czasochłonny, co wynika z konieczności starannego przygotowania materiału, jak również jego montażu. W pierwszej kolejności ekipa pracowników zakładu kamieniarskiego pojawia się na miejscu inwestycji, celem dokonania oględzin, wstępnych pomiarów i ustalenia szczegółów dotyczących realizacji. Na tym etapie będziemy wybierać sposób wykończenia posadzki, oraz jej kolorystykę. Potem przyjdzie czas, w którym pracownicy będą na warsztacie przycinać bloki marmurowe i poddawać je obróbce szlifierskiej, celem osiągnięcia materiału idealnego na wykonanie posadzki. Dopiero na sam koniec pojawią się znowu na miejscu inwestycji, z gotowymi już płytkami posadzkowymi celem ich montażu. Ten etap także będzie dość czasochłonny, bowiem pracownicy nie będą tutaj ryzykować uszkodzenia kosztownego materiału, poprzez nikomu niepotrzebny pośpiech. Montaż posadzki marmurowej będzie etapem czasochłonnym, także ze względu na konieczność osiągnięcia odpowiedniego poziomu jakości gotowej posadzki. W końcu, nikt nie wydaje dużych pieniędzy na posadzkę marmurową, aby ta była niechlujnie położona.