Thermacell – urządzenia do odstraszania insektów.

Wszelkiego rodzaju wyprawy na biwaki, polowania, czy też po prostu leśne eskapady będą regularnie utrudniane przez wszelkiego rodzaju insekty. Najgorszym wrogiem człowieka w tym przypadku są oczywiście komary i meszki. Potrafią one bardzo skutecznie zepsuć biwak czy też wyprawę na ryby. Obecnie jednak nie powinno to już stanowić tak wielkiego problemu, bowiem na rynku pojawiają się mobilne urządzenia Thermacell do odstraszania komarów i innych insektów. Działają bardzo skutecznie na otwartej przestrzeni, a ich zasięg jest bardzo duży. Inwestycja w tego typu urządzenia będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, spędzających czas na wolnym powietrzu.

Jak działa urządzenie Thermacell?

Urządzenie thermacell to nieduża skrzyneczka z wkładem z butanem oraz matami odstraszającymi nasączonymi aktywnym środkiem o nazwie d-alertyne. Jest to substancja, która w naturze występuje na przykład w chryzantemach. Jest więc ona bezpieczna dla człowieka i otoczenia. Jest także bezpieczna dla alergików, co potwierdziła badania Agencja Ochrony Środowiska USA.
Po włączeniu urządzenia na powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych, wytwarza się swego rodzaju przestrzeń wolna od insektów. Mata odstraszająca starcza na około 4h pracy, zaś palnik butanowy na około 12h. Oczywiście możliwe jest późniejsze wymienianie zarówno wkładów butanowych, jak również mat odstraszających. Możliwe jest także przyczepienie urządzenia thermacell do pasa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na przykład podczas poruszania się na polowaniu czy też grzybobraniu. Urządzenie w toku pracy, możemy dowolnie włączać i wyłączać, dzięki czemu wkłady dostarczone wraz z nim starczają na dłużej.

Zakup urządzenia thermacell.

Aby dokonać zakupu urządzenia trzeba będzie znaleźć jego dostawcę. Jednym z lepszych i pewniejszych jest sklep internetowy dolasu.pl, gdzie urządzenie kosztuje 159 PLN plus koszty przesyłki. Nie jest to więc jakaś specjalnie wygórowana cena, na którą nie będziemy sobie mogli pozwolić. Dodatkowa kabura niezbędne do przytroczenia urządzenia do pasa będzie tutaj kosztować 59 PLN. Są to jednakże wydatki jednorazowe. Po prostu kupujemy i już w zasadzie jesteśmy zabezpieczeni. Potem wystarczy regularnie uzupełniać maty odstraszające oraz kartridże butanowe. Koszt zakupu dodatkowych zestawów wynosi 39 PLN za 1 kartridż butanowy i 3 maty (wystarcza na około 12h ochrony), oraz 119 PLN za zestaw na 48 h ochrony.


Generalnie rzecz więc biorąc, nie jest to jakiś straszny wydatek, jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści płynące z jego posiadania. Docenią przede wszystkim myśliwi, wędkarze, grzybiarze, oraz leśni podróżnicy. Oczywiście urządzenie Thermacell możemy także wykorzystać w przydomowym ogrodzie, aby grillowanie w rodzinnym gronie było jeszcze przyjemniejsze i nie utrudniane przez komary i inne insekty. Możemy więc powiedzieć, iż jest to bardzo dobre urządzenie, zapewniające nam skuteczną ochronę przed insektami takimi jak komary i meszki.