Geowłóknina typu TS do wzmacniani a podłoża.

Materiały geosyntetyczne stały się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne. Przede wszystkim w budownictwie technicznym, aczkolwiek trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż będziemy jest także stosować w obejściu naszych domów. W tym przypadku, zdecydowanie największą popularnością cieszy się geowłóknina typu TS. Jest ona bardzo szeroko stosowana podczas prac związanych z wykańczaniem obejścia domu i ogrodu. Zapewnia podniesienie trwałości zrealizowanych prac. Zastosowanie geowłókniny typu TS w przypadku wszelkiego rodzaju podjazdów garażowych, tarasów ogrodowych, czy też nawet w formie izolacji fundamentów budynku będzie bardzo korzystnie wpływać na trwałość i bezpieczeństwo poszczególnych konstrukcji.

Geowłóknina typu TS i jej podstawowe zastosowanie.

Jak już wspomnieliśmy, geowłóknina typu TS znajduje swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie technicznym na dużą skalę. Jest to bardzo popularny materiał geosyntetyczny, wykorzystywany także w realizacjach prac na prywatnych posesjach. Dzięki jego zastosowaniu, można zapewnić sobie wykończenie obejścia domu na o wiele lepszym poziomie. Zwiększymy dzięki temu wytrzymałość i trwałość realizowanych konstrukcji.

Najczęściej geowłóknina typu TS stosowana jest do realizacji następujących prac:

  • Dojazdy do garażu – zapewnia zachowanie stabilności podbudowy pod nawierzchniami brukowanymi. Zapobiega mieszaniu się warstw gruntu, dzięki czemu nawierzchnia, przez dłuższy czas pozostaje stabilna.
  • Drenaż – zastosowanie geowłókniny TS filtracyjnej, będzie zapewniać zwiększenie efektywności pracy systemów drenażowych. Zapobiega zamulaniu drenażu.
  • Tarasy ogrodowe – zapewnia zwiększenie trwałości układanych płyt chodnikowych i tarasowych. Powierzchnia jest stabilna, płaska przez długi czas. Warstwa piasku z podbudowy nie będzie wypłukiwana opadami atmosferycznymi.
  • Oczka wodne i baseny – geowłóknina będzie zapewniać w tych zastosowaniach ochronę folii basenowej. Dzięki czemu oczka wodne i baseny ogrodowe przez długi czas pozostają w stu procentach szczelne.

Mamy więc tutaj dość szerokie zastosowanie dla geowłókniny typu TS także w naszych prywatnych domach.

Czym jest geowłóknina typu TS?

Jest to geowłóknina wykonana poprzez igłowanie włókien ciągłych polipropylenowych. Geowłókniny tego typu są wodoprzepuszczalne, jak również charakteryzują się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia. Są neutralne dla środowiska naturalnego i nie ulegają rozkładowi. Dzięki temu też, możemy tutaj liczyć na bardzo długotrwałe wzmocnienie konstrukcji ogrodowych. Generalnie rzecz więc biorąc, mamy do czynienia z doskonałym niemalże materiałem geosyntetycznym, który zagwarantuje nam znaczne wzmocnienie i ustabilizowanie poszczególnych konstrukcji. Wszelkiego rodzaju podjazdy, chodniki, parkingi, tarasy z nawierzchnią brukowaną będą o wiele dłużej trzymać prostą i płaska powierzchnię. Jednym słowem zastosowanie tutaj geowłókniny będzie nam gwarantować odłożenie w czasie, i to dość wyraźne, jakichkolwiek prac remontowych.