Sezon wiosenny na polowaniu.

Polowania w sezonie wiosennym mają stosunkowo sporo zalet ale też jedną wyjątkową wadę. Mianowicie, nigdy do końca nie wiadomo, jakie warunki pogodowe będą nas czekać w lesie. Z reguły w naszej strefie klimatycznej, w okolicy od kwietnia do czerwca panują całkiem łagodne temperatury, jest stosunkowo ciepło, choć ostatnie kilka dni, dobitnie pokazuje, iż bardzo łatwo o załamanie pogody i znaczący spadek temperatury. W takich okolicznościach trzeba posiadać w swoim wyposażeniu odpowiedniej jakości odzież myśliwską, która zagwarantuje nam odpowiednie warunki do polowań w tej porze roku. Trzeba zaopatrzyć się w odzież, gwarantującą nam wodoodporność, przed opadami deszczu, oraz dobrą izolację termiczną, na chłodniejsze warunki atmosferyczne.

Ciepła odzież wiosenna.

Przede wszystkim, najważniejszym elementem odzieży na polowania sezonie wiosennym będą dobrej klasy buty myśliwskie, spodnie oraz kurtka. O ile z butami i ich prawidłowym doborem nie powinniśmy mieć większych trudności, to już w przypadku kurtki czy też spodni, problemy mogą się pojawić. Wynikają one głównie z faktu tego, iż na rynku można znaleźć stosunkowo sporo odzieży myśliwskiej, która może zagwarantować nam maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego. Trudno jest więc dokonać właściwego wyboru, dzięki któremu będziemy mieć możliwość zapewnienia sobie bezpiecznych i komfortowych warunków polowania. Bardzo dobrze na tle pozostałej konkurencji, prezentuje się kurtka myśliwska Harkila, aczkolwiek trzeba będzie w jej przypadku liczyć się ze stosunkowo sporymi wydatkami. Jest to bowiem odzież z górnej półki jakościowej, na którą nie każdego myśliwego w kraju będzie stać. Niemniej jednak, można tutaj wyczekać odpowiedniego momentu, aby dokonać zakupu w promocyjnej cenie. Promocje na odzież myśliwską są organizowane stosunkowo często. Toteż, wystarczy odpowiednia porcja cierpliwości.

Odzież ocieplana na sezon wiosenny.

Co prawda odzież wyjątkowo ciepła, czy tez wręcz zimowa, raczej w sezonie wiosennym potrzebna nam nie będzie, niemniej jednak, można tutaj z góry zaznaczyć, iż niektóre elementy odzieży ocieplanej będą jak najbardziej przydatne. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład ocieplana damska odzież myśliwska, turystyczna, czy też po prostu klasyczna outdoorowa. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, tego typu odzież może być stosowana w sezonie wiosennym, kiedy nie jest wymagany maksymalny poziom ocieplenia odzieży. Warto tutaj także podkreślić, iż w przypadku odzieży ocieplanej najbardziej uznanych marek na rynku, bardzo często będziemy mieć możliwość zmiany jej funkcjonalności i poziomu ocieplenia, poprzez na przykład odpięcie dodatkowej podszewki. Jest to z całą pewnością rozwiązanie bardzo korzystne, bowiem dzięki temu ocieplana kurtka będzie sprawdzać się zarówno w przypadku sezonu zimowego, jak i wiosennego oraz jesiennego. To z kolei pozwala nam zminimalizować ogólne koszty ponoszone przez myśliwych w związku z koniecznością zaopatrzenia się w niezbędną odzież.