pompowanie szlamu

Pompowanie szlamu i wody silnie zabrudzonej.

Skuteczne pompowanie szlamu oraz mediów silnie zanieczyszczonych, ścieków, wymaga zastosowania odpowiedniej klasy pomp szlamowych. Są to jednostki stworzone z myślą o pracy w najtrudniejszych, najbardziej wymagających warunkach. dostosowane do pompowanie cieczy z zawartością ciał stałych, odporne na zatykanie. Radzą sobie także z wszelkiego rodzaju osadami. Wśród wielu jednostek, które umożliwiają nam skuteczne pompowanie szlamu, na wyróżnienie zasługują sobie niewątpliwie pompy zatapialne szlamowe FLYGT DS 2600.

Wydajne pompowanie szlamu a pompy Flygt ds 2600.

Pompy zatapialne Flygt 2600 sprawdzają się w bardzo trudnych warunkach pracy. Są w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Radzą sobie bezproblemowo z pompowaniem szlamu oraz cieczy silnie zabrudzonych, również z zawartością ciał stałych. Wykazują wysoki poziom odporności na ścieranie. Gwarantują wysoką wydajność, niezależnie od poziomu oraz czasu eksploatacji. Poza tym, obsługa tych jednostek jest szalenie prosta, co znacznie obniża koszty eksploatacyjne.
W zasadzie można powiedzieć, iż inwestując w pompę Flygt 2600, pompowanie szlamu przestanie być jakimkolwiek problemem. Pompy z tej serii są zawsze gotowe do pracy i żadne warunki nie będą stanowić zagrożenia dla ich bezpieczeństwa.

Czym wyróżniają się pompy FLYGT DS 2600?

Tak jak już wspomnieliśmy, dzięki jednostkom FLYGT z typoszeregu 2600 możliwe jest efektywne pompowanie szlamu bez ryzyka zatykania się pompy. Wynika to przede wszystkim ze względu na nowoczesną konstrukcję – pompy szlamowe Flygt 2600 zostały zaprojektowane całkowicie od podstaw.

Co nam gwarantują pompy Flygt 2600?

Wydłużony czas pracy bez awarii – konstrukcja oparta o wirnik typu vortex, boczny wylot, powiększony wlot oraz spiralny korpus, podnoszą znacznie żywotność pompy w przypadku pompowania cieczy z zawartością ciał stałych o średnicy do 80mm. Pompy radzą sobie także z koncentracją suchej masy na poziomie około 20%.

Elastyczność – pompy szlamowe Flygt to konstrukcja powstała na bazie wcześniej stosowanych pomp odwadniających. Dzięki temu jednak możliwe jest dopasowanie poszczególnych elementów pompy oraz dobór poszczególnych jej podzespołów. Można wymienić króćce przyłączeniowe, czy też inne części, aby dostosować pompę do zróżnicowanych warunków pracy. Można więc zainwestować w jedną pompę, która sprawdzi się w różnych zastosowaniach. Pompowanie szlamu będzie tylko jednym z wielu jej zastosowań.

Podsumowanie.

Ostatecznie, trzeba przyznać, iż pompowanie szlamu z wykorzystaniem pomp szlamowych Flygt, będzie wyjątkowo efektywnym rozwiązaniem. Tym bardziej, iż w zależności od warunków i wymagań, możemy dobrać jeden z sześciu modeli pompy. Dostępne są jednostki 1-fazowe oraz trójfazowe, oznaczane symbolami 2620.280. 2630.280 i 2640.280. Możemy więc powiedzieć, iż odwadnianie szlamu w tym przypadku będzie tylko jednym z wielu zastosowań tego typu pomp zatapialnych. Warto o tym pamiętać, bowiem wszechstronność zastosowania, jest niewątpliwie jednym z ważniejszych atutów urządzeń tej serii.