poduszka ortopedyczna

Poduszka Ortopedyczna czy działa

Z wiekiem ludzki układ kostny i mięśniowy ulega nadmiernej eksploatacji. Doświadczenia życiowe, przebyte urazy oraz nieodpowiedni tryb życia, to wszystko sprawia, że kondycja fizyczna nie zawsze jest najlepsza. Szczególnie widać to, obserwując poruszanie się osób starszych. Co niektórzy przemieszczają się tylko za pomocą kuli ortopedycznej. Jeszcze inni mają za sobą liczne operacje wymiany stawów, biodrowego, czy kolanowego.Coraz częściej seniorzy borykają się z reumatyzmem lub zwyrodnieniami kręgosłupa. Oprócz sprawnej opieki medycznej i lekarstwom, można także na co dzień poczynić drobne starania, by uśmierzyć nieco ból. Bardzo dobrym pomysłem będzie sprezentowanie ukochanej babci, czy dziadkowi, poduszki ortopedycznej. Poduszka ortopedyczna podobnie jak danielki stają się stałym wyposażeniem domu.

Ten niewielki przedmiot został stworzony, by na co dzień zapobiegać oraz zmniejszać odczuwanie danych schorzeń. Sprawdzi się zwłaszcza u osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa, szczególnie w odcinku szyjnym. Poduszka ortopedyczna daje poczucie relaksu oraz zdrowie. Odpowiednie wybrzuszenia sprawiają, że cały kręgosłup jest prawidłowo ułożony podczas snu. W większości zawierają najnowsze rozwiązania, jak pianki termo-formujące, które samodzielnie dostosowują się do kształtu ciała.

Oprócz odciążenia danego odcinka, seniorzy mogą liczyć także na długi, regenerujący sen. A po obudzeniu nie muszą martwić się już o znane uczucie bólu oraz odrętwienia. Dodatkowo zastosowane materiały sprawiają, że bakterie i grzyby nie rozwijają się na jej powierzchni. Co za tym idzie, są również szeroko rekomendowane wśród tych użytkowników, którzy narażeni są na alergie.

Poduszki, dostępne na rynku medycznym, są nie tylko różnych rozmiarów, ale i kształtów. Warto zatem zastanowić się nieco dłużej nad wyborem. Wszystko w trosce o zdrowie i kondycję seniora. Można podejmować decyzję pomiędzy: ergonomicznymi półwałkami, klasycznymi poduszkami lub takimi, które przypominają formą rogal. Większość z nich posiada wymienne pokrowce, które bardzo łatwo można wyprać. Istnieją także zestawy, które można ze sobą zabrać w podróż samochodem, czy pociągiem.

Poduszki ortopedyczne rekomendowane są przez lekarzy, fizjoterapeutów oraz ortopedów. Zalecane są nie tylko seniorom, ale i ludziom młodym. Zwłaszcza osobom, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. Bezpiecznie użytkować ją mogą również panie w ciąży. Może to być także dobry patent dla ludzi, którzy cierpią na bezsenność, czy uporczywe bóle migrenowe. Zaznanie dłuższego, głębszego snu, niż zwykle, nie tylko przyniesie ukojenie. Równie dobrze daje też poczucie pełnego relaksu i przyspiesza regenerację uszkodzonych odcinków.