Olej z czarnuszki w kapsułkach w leczeniu schorzeń alergennych.

Choroby alergenne to dość poważna grupa chorób, które w wyjątkowo poważny sposób redukuje komfort życia. Najczęściej w przypadku tego typu chorób stosowana jest cetyryzyna, lek farmakologiczny. Niemniej jednak zostały przeprowadzone także badania potwierdzające wysoki poziom skuteczności oleju z czarnuszki siewnej. Jest to roślina, dość popularna obecnie na świecie, uprawiana dla swoich leczniczych właściwości. W wielu krajach rosnąca zupełnie już dziko. Olej z czarnuszki w kapsułkach, można kupić w większości sklepów zielarskich i aptek. Jego skuteczność zaś potwierdzają liczne badania prowadzone w wielu krajach świata.

Olej z czarnuszki w kapsułkach i jego skuteczność.

Przede wszystkim warto sobie tutaj przytoczyć wyniki jakichkolwiek badań, potwierdzających skuteczność czarnuszki w leczeniu chorób alergicznych. W toku jednego z badań grupa pacjentów, z katarem alergicznym, objawami astmy oskrzelowej i egzemy atopowej, otrzymywała 3×500 mg oleju z czarnuszki przez 8 tygodni. Druga grupa otrzymywała zaś 3x1000mg przez 8 tygodni. W toku prowadzonego leczenia, u 80% pacjentów z obydwu grup odnotowano wyraźną poprawę. Badanie miało na celu wykazanie różnić w przyjmowanej dawce leku. Okazuje się jednak, iż zwiększenie dawki oleju z czarnuszki nie przynosi wyraźnych oznak przyspieszenia leczenia lub tez lepszej jego efektywności.

Najważniejszym jednak badaniem jeśli chodzi o olej z czarnuszki w kapsułkach jest porównanie leczenia olejem z cetyryzyną – najczęściej stosowanego leku przeciwhistaminowego w tym zakresie. Zostało ono przeprowadzone na Katedrze Farmakologii Uniwersytetu Medycznego Jamshoro w Pakistanie, jak i na Uniwersytecie Karaczi w Pakistanie. Przeprowadzono je na 40 osobach cierpiących na sezonowy, alergiczny nieżyt nosa. W toku badania jedna grupa pacjentów otrzymywała 250 mg czarnuszki na dobę, zaś druga grupa 10mg dobowo cetyryzyny. Wyniki leczenia w obydwu przypadkach były wręcz do siebie zbliżone, wobec czego można powiedzieć, iż czarnuszka jest bardzo dobrym lekiem na choroby alergiczne. Co więcej, w przypadku stosowania cetyryzyny, będziemy mieć do czynienia z pewnymi objawami niepożądanymi, jak chociażby z nadmierną sennością i osłabieniem. W przypadku oleju czarnuszki, takie objawy nie występowały.

Reasumując

Można powiedzieć, iż olej z czarnuszki w kapsułkach, to bardzo dobre rozwiązanie w leczeniu chorób pochodzenia alergicznego. Zapewnia nam możliwość skutecznego pozbycia się dolegliwości, co w tym przypadku jest zdecydowanie najważniejsze. Okazuje się także, iż olej z czarnuszki w kapsułkach, będzie tak samo skuteczny jak farmakologiczny lek przeciwhistaminowy, jakim jest cetyryzyna. Warto więc pamiętać o tym rozwiązaniu, bowiem może się to okazać przydatne w toku leczenia wielu różnorodnych chorób i dolegliwości o podłożu czysto alergicznym.