Jak dobrze zorganizować imprezę weselną?

Umiejętna organizacja imprezy weselnej nie jest zadaniem prostym. Trzeba tutaj wykazać się nie lada umiejętnościami organizacyjnymi. Ponadto trzeba także pamiętać o wielu drobnych szczegółach. Warto także uświadomić sobie, iż obecnie organizację rozpoczynamy nawet na dwa lata przed samym weselem. Wynika to z faktu tego, iż w takim terminie powinniśmy zacząć rezerwować salę na imprezę weselną. Szczególnie jeśli mamy upatrzony lokal i jest to popularny lokal. Takie lokale mogą mieć zarezerwowane terminy nawet do półtorej roku naprzód. Wobec tego musimy się liczyć z tym, iż najbliższe wolne terminy będą za około 2 lata.

Rezerwujemy lokal na imprezę weselną.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, pierwszym i najważniejszym krokiem będzie rezerwacja lokalu. Trzeba pamiętać o dość sporym wyprzedzeniu, szczególnie jeśli mamy upatrzony konkretny lokal. Najlepsze i najbardziej rozchwytywane lokale będą mieć bardzo duże wyprzedzenie rezerwacji. Będą mieć dużo chętnych. Dwuletnie wyprzedzenie przy tego typu imprezie jest obecnie wręcz minimum. Wybieramy więc lokal i sprawdzamy dostępne w nim terminy. Wybieramy najbliższy, i zarazem najbardziej dla nas dogodny termin imprezy weselnej. Będzie to ostatecznie termin całego naszego ślubu. Kiedy już będziemy mieć zarezerwowany lokal, będziemy mogli przystąpić do kolejnych czynności. Najważniejszym następnym krokiem będzie zaś zapewnienie oprawy muzycznej imprezy weselnej.

Oprawa muzyczna imprezy weselnej.

W tym kroku musimy zdecydować się czy chcemy aby za oprawę muzyczną odpowiadał DJ ze Śląska, czy też lepiej jeśli będzie to zespół weselny. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Cechą wspólna jest zaś kwestia terminów. Większość zespołów i DJ-ów będzie mieć dużo zarezerwowanych terminów. Tak więc najlepiej, jeśli tą kwestią zajmować się będziemy bezpośrednio po rezerwacji lokalu. pozwoli nam to prawie na pewno wybrać najlepszego DJ-a na wesele.

Warto sobie tutaj od każdego DJ-a czy też zespołu wziąć portfolio. Najczęściej będzie to zlepek kilku filmów z poprzednio granych wesel. Dla nas będzie to wystarczającą informacją na temat tego, na jaki poziom oprawy muzycznej możemy w danym przypadku liczyć. W końcu, z naszego punktu widzenia DJ, czy też zespół musi także pociągnąć całą zabawę. DJ, lub jeden z członków zespołu (najczęściej wokalista/tka) musi być dobrym wodzirejem. Trzeba wszystkich gości zaciągnąć do wspólnej zabawy.

Warto także przejrzeć dość dokładnie kwestie repertuaru, aby potem nie było niedomówień. Poszczególne zespoły i DJ-owie mają w tym zakresie różne podejście. Skutkiem tego, będziemy tez mogli liczyć na różny zakres repertuaru. My zaś musimy wybrać taki aby był idealnie dopasowany do naszych potrzeb. W końcu to nasze wesele i to my decydujemy o tym, jak muzyka będzie towarzyszyć nam przez cały wieczór.