Nowoczesne maszyny do brykietowania wiórów i innych odpadów drzewnych.

Współcześnie eksploatowane, nowoczesne maszyny do brykietowania, to przede wszystkim urządzenia gwarantujące wysoki poziom wydajności pracy. Jest to bardzo ważne, aby brykietowanie w ogóle się opłacało. Nowoczesne maszyny do brykietowania będą gwarantować dobry poziom wydajności, przy zachowaniu wysokiej jakości wytwarzanych brykietów. To także istotne, bowiem brykiet powinien być należycie sprasowany, aby mieć możliwość osiągnięcia odpowiednich parametrów jego spalania. zobaczmy zatem jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy. Sprawdźmy jak przebiega brykietowanie z zastosowaniem nowoczesnych maszyn do brykietowania.

Maszyny do brykietowania a produkcja brykietu.

Oczywiście w dalszym ciągu można się zetknąć z brykieciarkami starego typu. Jednakże ich wykorzystywanie jest obecnie mało opłacalne. Przede wszystkim czas produkcji jest znacznie wydłużony, a do tego dochodzi jeszcze kwestia jakości samego wyrobu końcowego. Jeśli zaś wziąć pod uwagę nowe maszyny do brykietowania, to gwarantują nam o wiele wyższą wydajność. Dobrze przygotowany proces zapewnia wydajność pracy i wysoki poziom jakości wytwarzanego brykietu. Klucz do sukcesu tkwi w doborze parametrów. Będzie się to przekładać na poziom sprasowania i scementowania brykietu. trzeba tutaj zapewnić aby prasowanie odbywało się pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu będzie się wytwarzać naturalna żywica, która jest lepiszczem do kostek brykietowych. Prawidłowe zespolenie brykietu w kostki, będzie wymagać więc odpowiedniego przyłożenia siły. Oczywiście istotne będzie także to, jakiego rodzaju trociny zastosujemy do brykietowania. Jest tu bardzo ważne, aby materiał wsadowy do brykietowania był jak najbardziej suchy. Nadmierna wilgoć będzie ograniczać moc wiązania żywicznego. Będzie też wpływać na znaczne pogorszenie warunków spalania brykietu drzewnego.

Zakup maszyn do brykietowania.

Jeśli chodzi o zakupienie odpowiednich maszyn do produkcji brykietu, trzeba będzie liczyć się z dość sporymi wydatkami. Nie da się obecnie kupić dobrych maszyn z drugiej ręki. W zasadzie trzeba kupić tylko i wyłącznie nowe. Ma to jednakże swoje zalety. Przede wszystkim zyskujemy pełną gwarancję i serwis gwarancyjny. Jeśli maszyny do brykietowania przez nas posiadane ulegną jakimkolwiek uszkodzeniom będzie to niezastąpione. Zakup starszych maszyn raczej absolutnie jest nieopłacalnym rozwiązaniem. Wytwarzany w ten sposób brykiet z reguły będzie o wiele gorszej jakości. Nowoczesne maszyn charakteryzują się bardzo dobrym poziom prasowania trocin. W toku prasowania wyciskania jest naturalna żywica, która będzie trzymać brykiet w jednej kostce. Co więcej, nowoczesne maszyny do brykietowania gwarantują nam także możliwość produkcji brykietu w różnych kształtach. Począwszy od tradycyjnych kostek, aż na wałkach brykietowych skończywszy.