Jak nakładać balsam brązujący bez smug?

Piękna opalenizna jest marzeniem każdej z nas, przez cały rok. Jednak nie musisz czekać do wakacji, aby cieszyć się promienną skórą. Podpowiadamy jak to zrobić, aby była piękna i efektowna, bez odwiedzania solarium, czy leżenia na słońcu.

Wystarczy jedynie kupno dobrego balsamu lub mgiełki do ciała brązującej. Zastanawiasz się jak ją aplikować na ciało? Zerknij, poniżej! Masz krok po roku, jak wykonać to umiejętnie bez plam i zabrudzeń.

Nakładanie balsamu brązującego w kilku krokach.

  1. Peeling po kąpieli. Okrężnymi ruchami wygładzaj ciało średnim lub gruboziarnistym peelingiem z kryształami cukru, w kierunku od dołu ku górze. Dokładnie nasącz naskórek i złuszcz na piętach, kolanach i łokciach.
  2. Aplikacja balsamu brązującego. Dokładanie osusz skórę po spłukaniu peelingu. Balsam lub mgiełkę brązującą rozprowadź równomiernie na ciało. Rób to okrężnymi ruchami, znów od dołu ku górze. Omiń najlepiej kolana, pięty czy łokcie, by ich nadmiernie nie przyciemnić.
  3. Osobno nakładaj balsam na łokcie, kolana i pięty. W tych miejscach skóra jest grubsza i nie taka gładka. Używaj więc minimalnej ilości produktu i dokładnie go rozsmaruj. Na końcu można przyłożyć w tych miejscach papierowy ręcznik, aby nie gromadził się tam balsam.
  4. Utrwal opaleniznę na dłużej. Odczekać po nałożeniu balsamu około 2-3 minuty, by preparat wchłoną dobrze. Efekt pojawi się w ciągu kilku godzin. Aby efekt się utrzymał, ponów zabieg po trzech dniach.

Tak nie wiele trzeba, aby się cieszyć lekką, wyrazistą opalenizną nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy i nie marnując dużo czasu