Wyprawka 300+ na dziecko

Z nowym rokiem szkolnym rodzice otrzymają od Państwa po 300zł na każde uczące się dziecko w szkole (do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności, do 24. roku życia). Świadczenie będzie przysługiwało raz w roku, bez względu na wysokość dochodów w rodzinie.

Pierwsze świadczenia otrzymają rodzice już pod koniec sierpnia, na zbliżający się nowy rok szkolny 2018/2019. Ważną sprawą jest kwestia przedszkolaków (zerówki) przygotowujących się do pójścia do szkoły, im świadczenie nie przysługuje, prawo mają do niego jedynie uczniowie od klasy pierwszej. Wnioski o świadczenie będzie można składać od 1. lipca br. za pomocą strony internetowej ministerstwa (empatia. mrpips. gov. pl) oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można składać wersję papierową (do tych samych instytucji, które realizują świadczenie wychowawcze tzw. 500+). Wypłata świadczenia dla wniosków złożonych w lipcu i sierpniu nastąpi nie później, niż do 30 września, jeśli wniosek zostanie złożony po tym terminie gminy będą miały 2 miesiące na wypłatę. Warto zastanowić się na co przeznaczyć otrzymane wsparcie. Czy na przybory szkolne, zeszyty, książki, które w szkołach ponadpodstawowych kosztują nawet 500 zł, ciuchy, dobrym pomysłem jest też dobre kapcie profilaktyczne dla dzieci do przedszkola

Ministerialny program jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie na początku roku szkolnego rodzice przeżywają zawrót głowy widząc ceny. Koszty przygotowania ucznia do pójścia do szkoły są ogromne. 300 zł to przysłowiowa igła w stogu siana, ale każda pomoc przy kompletowaniu szkolnej wyprawki jest na wagę złota. Czasem pomocny przydaje się internet i różnego typu portale, na których można kupić oryginalne przedmioty w dużo niższej cenie. Na portalach aukcyjnych dostępne są całe zestawy z wyprawką szkolną ze znanym piłkarzem, piosenkarką czy postacią z bajki. Dzieci bardzo duża wagę przywiązują do mody. Podobnie bywa z ciuchami i butami. Warto mądrze rozdysponować zapomogą i zapewnić swojemu dziecku lepszy start.