Profesjonalne wyposażenie warsztatów lakierniczych.

Jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość świadczonych usług w lakiernictwie, jest odpowiednie przygotowanie warsztatu. Chodzi tutaj głównie o kwestie związane z utrzymywaniem czystości wewnątrz warsztatu. W tym celu trzeba będzie zadbać o trzy kwestie. W pierwszej kolejności trzeba będzie przygotować odpowiednią filtrację powietrza wtłaczanego do warsztatu. Następnie zadbać o oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego. Ostatecznie pozostanie nam jeszcze możliwość inwestycji w kabinę lakierniczą oraz jej dodatkowe wyposażenie. Dzięki takim inwestycjom, możliwe będzie osiągnięcie bardzo dobrego poziomu jakościowego, świadczonych usług lakierniczych.

Filtracja zanieczyszczeń warsztatowych.

Tak jak o tym wspomnieliśmy, filtrowanie wszelkich, lotnych zanieczyszczeń, będzie tutaj odgrywać najistotniejszą rolę. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby do warsztatu przedostawało się jak najmniej zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego. W tym celu należy zastosować odpowiednie filtry kieszeniowe na wlotach powietrza z zewnątrz. Dzięki temu, przechwycimy co najmniej 50-70% zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego.

W następnej kolejności trzeba będzie zadbać o zanieczyszczenia pozostałe, oraz te, które powstają wewnątrz. W tym celu musimy zastosować odpowiedniej klasy filtry podłogowe i sufitowe w lakiernictwie, które pozwolą nam na skuteczne przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń unoszących się w warsztacie. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Jednakże dzięki tej inwestycji będziemy mogli skutecznie i sprawnie zadbać o wszystkie kwestie związane z utrzymaniem czystości wewnątrz warsztatu lakierniczego.

Zakup kabiny lakierniczej.

Ostatnim rozwiązaniem przyczyniającym się do poprawy jakości świadczonych usług lakierniczych jest zakup kabiny lakierniczej. Jest to dodatkowe, wewnętrzne pomieszczenie wyposażone w niezbędne, niezależne systemy oczyszczania oraz sprężania powietrza. Dzięki temu, atmosfera wewnątrz kabiny lakierniczej jest w 98% wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń. To oczywiście przekłada się na podniesienie możliwości w zakresie jakości świadczonych usług. Aczkolwiek należy także zwrócić uwagę na wyposażenie kabin w lakiernictwie. Będzie to bowiem dodatkowy koszt. Trzeba będzie regularnie wymieniać filtry w systemie oczyszczania powietrza kabiny lakierniczej. Ponadto, należy także zadbać o wszelkiego rodzaju kwestie techniczne związane z prawidłowa pracą kabiny lakierniczej.

Jednym słowem przy odpowiednich nakładach i inwestycjach, możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu jakości w warsztatach lakierniczych. Wszystko jednakże wymaga dodatkowo odpowiedniej organizacji pracy i dbałości o najdrobniejsze szczegóły.